Jeśli chcesz nauczyć się jak parzyć kawę różnymi metodami, potrzebujesz profesjonalnego szkolenia  dla baristy lub warsztatów dla grupy pracowników to daj znać. Bardzo chętnie wszystkiego nauczymy.

Szkolenia kawowe – 2.0 Barista Brewing

Szkolenie obejmuje naukę technik pracy baristy. Podczas tego szkolenia nauczysz się samodzielnie rozróżniać ziarno kawy, dowiesz się jak odczytywać informacje z etykiety na kawie. Porozmawiamy o świeżości ziaren i ich przechowywaniu. Krótko omówimy budowę ekspresu do kawy, aby zrozumieć proces zaparzania espresso i to z czego wynika wyjątkowa powtarzalność tej czynności. Nauczymy Cię  tworzyć espresso i podstawowe napoje na jego bazie. 

 

W drugiej części dowiesz się jakie są kluczowe czynniki wpływające na jakość i smak kawy przelewowej. Nauczysz się samodzielnie regulować młynek do kawy oraz jak parzyć kawę metodami alternatywnymi (V60, Aeropress, Chemex, French Press). Całość przeplatana będzie cuppingiem kaw, by dostrzec różnice w zaparzaniu. Porozmawiamy także o technikach zalewania – jaki wpływ mają na ekstrakcję kawy. Czas trwania: ok 4h.

 

Dodatkowo otrzymasz:

  dyplom ukończenia szkolenia

  250g kawy wypalonej pod espresso

  250g kawy wypalonej pod przelew 

Cena: 

850,00zł/os – szkolenie indywidualne

550,00zł/os – szkolenie grupowe w palarni (2-4 osoby)

* Stacjonarne szkolenia mają swoje stałe ceny – warsztaty organizowane dla grup powyżej 4 osób wyceniamy indywidualnie.