Jeśli chcesz nauczyć się jak parzyć kawę różnymi metodami, potrzebujesz profesjonalnego szkolenia  dla baristy lub warsztatów dla grupy pracowników to daj znać. Bardzo chętnie wszystkiego nauczymy.

Szkolenia kawowe – 1.0 Home Barista

Zaskocz siebie i swoich gości kawą zaparzoną jak w najlepszym lokalu! Podczas tego wyjątkowego indywidualnego szkolenia nauczysz się samodzielnie rozróżniać ziarno kawy dobrej jakości na tle innych, dowiesz się skąd się bierze naturalny smak w naparze oraz poprawnie zaparzysz domowe espresso, cappuccino, caffe latte oraz czarną kawę.

 

Warsztaty Domowego Baristy składają się z dwóch części:

Pierwsza – teoretyczna, jest skupiona na ziarnie kawy jako surowcu: skąd pochodzi, jaką drogę pokonuje zanim trafi do naszych rąk oraz dlaczego napar w kubku smakuje wyjątkowo. Opisuje budowę i działanie kawowych zaparzaczy, których będziemy używać. W części praktycznej parzymy czarną kawę na różne sposoby, badamy różnice smakowe  między nimi i pokazujemy jak kontrolować smak za pomocą różnych czynników. Kolejnym etapem jest podgrzewanie mleka oraz spienianie go. Po opanowaniu tej umiejętności zaczniemy tworzyć wyjątkowe napary takie jak cappuccino czy caffe latte, tak, aby każdy mógł powtórzyć to w domowym zaciszu. Czas trwania: ok 3h.

 

Dodatkowo otrzymasz:

  dyplom ukończenia szkolenia

  250g kawy świeżo palonej

Cena: 

400,00zł/os – szkolenie indywidualne

300,00zł/os – szkolenie grupowe w naszej palarni (2-4 osoby)

* Stacjonarne szkolenia mają swoje stałe ceny – warsztaty organizowane dla grup powyżej 4 osób wyceniamy indywidualnie.